Kursi i këmbimit/ Forcohen lehtë euro dhe dollari, zhvlerësohen franga dhe paundi

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të Martën, leku humbi terren ndaj valutave kryesore, euro dhe dollari amerikan, krahasuar me një ditë më parë.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e gjelbër amerikane këmbehet me 105 lekë ose 0.10 lekë më shumë se ditën e hënë.

LEXO EDHE  Ekzekutimi i Ritvan Ramazanit/ Policia: Shkak një sherr, identifikohen autorët

Ndërsa  euro u forcua lehtë me 0.01 lekë dhe këmbehet me 123.98 lekë.

Paundi britanik u zhvlerësua me 0.36 lekë dhe këmbehet me 136.65 lekë.

Franga zvicerane këmbehet me 115.44 lekë ose 0.32 lekë më pak se një ditë më parë.