“Derrat e kënaqur, menu me 13 pjata”, Berisha shpërthen ndaj vartësve të Ballukut

Në kushtet kur qindra mijë familje shqiptare po vuajnë nga varfëria në këtë periudhë krize shkaktuar nga pandemia, një menu e një dreke zyrtarësh të shtetit është bërë virale në internet dhe ka ngjallur habi dhe irritim.

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka bërë publike, menunë e “drekës pas mbledhjes” të zyrtarëve të Aviacionit Civil, nën varësinë e Ministrisë së Infrastrukturës, me këtë denoncim dhe akuzë ndaj qeverisë:

LEXO EDHE  Debatet/ "Do hanit bar", Noka: Pse tani çdo hamë, kashtë?!

“Derrat e kënaqur, menu me 13 pjata! 13 pjata menuja e njerës prej qindra e mijëra drekave apo darkave të narko-zyrtarëve të narko-shtetit të Edvin Hajdutit!

Lexoni menunë! Ata janë të frymëzuar nga Edvin Hajduti, që shkon në weekend në Paris me avion në dispozicion 150 000 euro udhëtimi, narko-ministra që blejnë vetura 100-milionëshe”!