Deputeti Alimadhi: Ju tregoj pasojat që më ka lënë Covid-19

Adriatik Alimadhi ka rrëfyer se pavarësisht se e ka kaluar koronavirusin, sëmundja i ka lënë pasoja.

Këtu përmend dhimbjet muskulare, për të cilat thotë se i shkaktojnë vështirësi në lëvizje.

“Ka qenë një situatë jo e mirë e imja. kam qenë ndër të parët që jam prekur. Kam falenderuar bluzat e bardha më kanë shërbyer me kujdes të veçantë. Kam qenë në kushte të vështira se mund të ndahesha nga kjo jetë. Mbyllja brenda vetvetes sepse kjo është një sëmundje që të pushton dhe të vë përpara. Pavarësisht problemeve që më janë rikuperuar, kam një problem që dua tua them të gjithë atyre që më dëgjojnë. Aktualisht që jam i ulur këtu kam një lodhje të muskujve të trupit që kanë të bëjnë me lidhjen e kockave që më shkaktojnë probleme në ulje dhe në çuarje. Kjo do lëvizje, durim dhe vullnet. Në gjendjen që unë kam qenë. Kur isha në kushte të vështira doja të shijoja jetën”, tha deputeti.

LEXO EDHE  Koronavirusi në M.Veriut/ 24 viktima dhe 984 të infektuar në 24 orët e fundit