VIDEO/Gazment Bardhi për shëndetësinë: Rama ka dështuar, realiteti është i rëndë

Në një video të publikuar në facebook, sekretari i përgjithëm në PD, Gazmend Bardhi tregon një realitet ndryshe në shëndetësi, nga ai që reklamon kryeministri Edi Rama.

Sipas Bardhit, shëndetësia është sektori më i dështuar i Ramës. Ai shprehet se s’ka ilaçe të sigurta, është sistem i rrënuar dhe stafet mjekësore janë të keqtrajtuar.

Deklarata

Shëndetësia është një nga dështimet më të rënda të Edi Ramës. Paaftësia, papërgjegjshmëria, vjedhja me koncesione e PPP po paguhen shumë shtrenjtë nga familjet shqiptare.

LEXO EDHE  Parashikimi i motit/ Çfarë ndodh me temperaturat, zonat ku priten reshje

• Ilaçet nuk janë të sigurta.
• Sistemi është i rrënuar.
• Stafet mjekësore janë të keqpaguar. Shëndetësia falas nuk ekziston.
• Qytetarët harxhojnë mbi 300 milionë euro në vit tek privati.

🔴 Në video, Edi Rama vs. E Vërteta e qytetarit që humbi jetën duke kërkuar një serum nëpër spitale!

Këmbana e alarmit po bie çdo ditë!
Denonco, shpërndaje këtë video.