MotoGP, Morbidelli fiton garën në Spanjë

Franco Morbideli është fituesi i Çmimit të madh të Teruel në Moto Grand Prix.

Gara e rradhës në Spanjë foli për Yamahan dhe pilotin italian i cili u nis nga vendi i dytë. Morbidelli e mbylli garën përpara dy spanjollëve Alex Rins dhe Joan Mir.

LEXO EDHE  Barcelona nuk tremb askënd, shtanget nga Cadiz dhe mbeten “jashtë” Europës

Ky i fundit kryeson renditjen e përgjithshme të Botërorit me 137 pikë, 14 më shumë se francezi Kuartararo i vendit të dytë.

Valentino Rossi ndërkohë nuk mundi të garojë për të dytin Çmim pas infektimit me Kotonavirus.