Lazio rikthehet te fitorja në Serie A, Luis-Alberto-Immobile i dhurojnë fitoren

Fitorja 3-1 ndaj Dortmund në Champions League ka çliruar plotësisht Lazion e Simone Inzaghit, që mposhti 2-1 në “Olimpico” Bolognan në kampionat. Miqtë gjetën rrugën e rrjetë në minutën e 13-të, por teknologjia VAR e anuloi për një faull.

Fraksioni i parë u mbyll me rrjeta të paprekura, teksa bardhekaltrit gjetën golin në minutën e 54-t me anë të Luis Albertos. Gol fantastik ai i yllit spanjoll dhe dhjetë minuta më vonë u fut në fushë Vedat Muriqi.

LEXO EDHE  Video/ Kapitullon ekipi i Uzunit, Barcelona shënon 3 herë në 27 minuta

Lazio dyfishoi çerek ore përpara fundit me anë të të zakonshmit Ciro Immobile, i cili dërgoi me kokë në rrjetë një asist të Fares. Pa vlerë rrjeta e “ish”-it De Silvestri në fund dhe ndeshja u mbyll me suksesin e Lazios.