VIDEO/ Publikohen pamjet e atentatit në Vlorë, autori me kapuç, afrohet dhe qëllon

Publikohen pamjet e atentatit që i ndodhi mbrëmjen e djeshme 27-vjeçarit Marjo Ferraj, në Vlorë.

Siç mund të shihet edhe në videon e publikuar nga “News 24”, duket e pabesueshme se si i riu ka mundur t’i shpëtojë pa plagë atentatit, pasi autori afrohet deri në xhamin e makinës dhe e qëllon me armë zjarri.

LEXO EDHE  Rindërtimi i “Samiut”/ Veliaj, tender 5 mln euro kompanisë që nxiti protestat e Liqenit

Me të dëgjuar të shtënat shoferi hap derën e mjetit dhe del jashtë. Por autori është kthyer me kurriz dhe pret që ta marrë makina e shoqëruesit të tij, pa e kuptuar që nuk e ka qëlluar të riun.

Autorët po e prisnin jashtë banesës të riun në një mjet “Alfa Romeo”.