Mbyllet nata e parë e Champions League, ja rezultatet

Janë zhvilluar tetë ndeshjet e para të sezonit të ri të Ligës së Kampionëve.

Dy takime janë luajtur në orën 18:55, teksa Juventusi fitoi në transfertë 0-2 ndaj Dinamo Kiev, ndërsa Club Brugge mposhti në Rusi, Zenitin me rezultatin 1-2.

Barcelona e cila bën pjesë në Grupin G së bashku me Juventusin, zbriti në fushë në orën 21:00. Katalanasit mposhtën 5-1 skuadrën e Ferencvaros, duke marrë kryesimin e grupit falë diferencës së golave.

Ndeshja kryesore e mbrëmjes ishte ajo mes PSG-së dhe Man.United. Skuadra angleze arriti të fitonte falë një goli në minutat e fundit nga Marcus Rashford. Skuadrat bëjnë pjesë në Grupin H, grup që kryesohet nga Leipzig, pasi gjermanët mposhtën 2-0 skuadrën e Basaksehir.

LEXO EDHE  Liga e Konferencës/ Laçi-Anderlecht, ndiqni sfidën “LIVE”

Në Grupin F, një fitore të rëndësishme ka marrë Lazio. Skuadra italiane mundi në shtëpi 3-1 Borussian e Dortmundit, duke ka marrë kryesimin e grupit përpara Clubb Brugge.

Në Grupin E janë regjistruar dy barazime. Chelsea dhe Sevilla e mbyllën takimin e tyre pa gola të shënuar ndërsa Rennes- Krasnodar përfundoi në barazim 1-1.

Rezultatet e mbrëmjes:

Ora: 18:55

Dyn. Kyiv-Juventus 0 – 2

Zenit-Club Brugge KV 1 – 2

Ora 21:00

Barcelona-Ferencvaros 5 – 1

Chelsea-Sevilla 0 – 0

Lazio Dortmund 3 – 1

Paris SG Manchester Utd 1 – 2

RB Leipzig-Basaksehir 2 – 0

Rennes-Krasnodar 1 – 1