Covid në Kosovë/ Tre humbje jete dhe 118 raste të reja

Kosova raportoi këtë të Hënë tre humbje jete nga koronavirusi.

Rastet e reja u shënuan 118, nga 828 testime.

Numri total i rasteve pozitive që nga nisja e pandemisë është 17 009. Nga këta, 14 716 të infektuar janë shëruar, ndërsa 656 kanë humbur jetën.

Raste aktive janë 1 637.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 50 pacientë.

Rastet e reja