‘Poshtë komunizmi…’/ Shqiptarët kundër maskave, ja çfarë shkruajnë në fletët e gjobave policore (Foto)

Qytetarët shqiptarë nuk janë aspak dakord me vendimin e fundit të qeverisë shqiptarë e cila nga e enjtja e ka bërë të detyrueshëm mbajtjen e maskave në rrugë.

Vendimi i qverisë shqiptare ka hasur kundërshti edhe nga ekspertët e mjekësisë të cilët e cilësojnë mbajtjen e maskës në rrugë si të paefektshme.

Ndërkohë që prej ditës së enjte kanë filluar edhe gjobat ndaj qytetarëve të cilët nuk mbajnë maskë.

Por qytetarët kanë shprehur në mënyrë nga më të ndryshmet protestën e tyre kundër këtij vendimi.

Disa prej tyre në fletën e gjobës kanë shrkuajtur: ‘Poshtë komunizmi’.

Fotot janë bërë publike nga ish-kryeminsitri Sali Berisha.

Ja postimi i Berishës:

Pergjigje e guximshme flake per flake ndaj Edvin Kristaq Xhelatit.

Lexoni se çfare shkruajne ne fature qytetaret guximtare!

Miq, nje pershendetje te perzemert guximtareve Drita Braho dhe Petro Çelo per shenimin e tyre Poshte Komunizminne paçavuren e gjobes se narkopolicise te neobllokmenit Edvin Kristaq Xhelatit. sb