Zbulohen titujt dhe disa nga bashkëpunimet e albumit të ri të Bebe Rexhës (Foto)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, është në përgatitje të albumit të saj më të ri.

Albumi i saj i parë i titulluar “Expectations” u publikua në qershor të vitit 2018, duke shënuar suksese të shumta në arenën ndërkombëtare, si ndër albumet më të dëgjuara të artisteve femra të atij viti.

Tani, Bebe Rexha është gati për të publikuar albumin e saj të dytë, i cili konverton punën e saj dy vjeçare. Albumi i ri do të ketë disa këngë të reja, bashkëpunime dhe këngë që tashmë janë publikuar, siç është bashkëpunimi i fundit me Doja Cat, “Baby, I’m Jealous”.

“Bebe Rexha ka punuar shumë gjatë karantinës, ajo ka qenë vazhdimisht duke iniciuar këngë dhe ajo e do këtë album. Ajo ka qëndruar për muaj të tërë në Los Angeles larg nga prindërit e saj në New York, vetëm e vetëm për të punuar sa më shumë. Ajo kishte planifikuar ta publikonte atë më herët, por siç ka njoftuar edhe vet ajo, është detyruar ta shtyjë publikimin e tij shkaku i pandemisë globale COVID-19”, ka thënë një burim.

Për këtë album, ajo ka bashkëpunuar me producentë të njohur të tregut ndërkombëtar si: Greg Kurstin, Jon Hume, Jason Gill dhe Jussifer.

“Telegrafi” ka zbuluar edhe titujt e këngëve të albumit të saj të ri, i cili do të ketë 13 këngë në versionin e parë dhe plot 16 sosh në versionin “Deluxe”, që do të publikohet pas atij të parit.

LEXO EDHE  Djali i kap “mat” në dhomën e gjumit, ja reagimi i Elona Duros

Pjesë e albumit mund të shihet se janë edhe këngët e saj të njohura, që tashmë veç gjendet në kanalin YouTube të publikuara edhe me klipe si: “Last Hurrah”, “Not 20 Anymore” dhe “Baby, I’m Jealous”.

Një risi e veçantë e albumit, është fakti që Bebe Rexha po i rikthehet bashkëpunëtorëve të vjetër, duke realizuar një këngë me Pete Wentz, me të cilin në vitin 2010 kishte formuar një grup të quajtur “Black Cards” dhe mbanin koncerte bashkë.

Ajo ka nostalgji për kohën e vjetër, kjo është dhe arsyeja që në albumin e ri ka zënë vend një bashkëpunim me Pete Wentz, me të cilin dikur ishte në një grup të quajtur ‘Black Cards’. Pritet të jetë vërtetë një album i veçantë”, ka thëne nje burim.

Ende nuk ka një datë të saktë dhe titull për albumin, megjithatë këngëtarja me origjinë nga Dibra thuhet se është shumë entuziaste, pasi ka punuar vet në shumë prej këngëve, disa prej të cilave ajo i përshkruan si autobiografike. /Telegrafi

Image