Zgjedhjet presidenciale/ Pas Dua Lipës edhe Demi Lovato anti-fushatë Trumpit me këngën e re

BILLBOARD MUSIC AWARDS -- Show -- 2020 BBMA at the Dolby Theater, Los Angeles, California -- Pictured: In this image released on October 14, Demi Lovato performs onstage for the 2020 Billboard Music Awards, broadcast on October 14, 2020 at the Dolby Theatre in Los Angeles, California. -- (Photo by: Christopher Polk/NBC/NBCU Photo Bank via Getty Images)

Amerika është në sezon zgjedhjesh të reja presidenciale, ndërkohë që personazhet publike që kanë dalë kundër Donald Trump kanë qenë të shumtë.

Një prej tyre është edhe këngëtarja e njohur amerike, Demi Lovato. Në tekstin e këngës së saj të re “Commander In Chief”, Lovato mban një fushatë anti-Trump.

Gjithashtu gjatë performancës së këngëtares, në ledin pas saj u shfaq fjala “voto”, pjesë që u fshi nga organizatorët e evenimentit. Por Lovato e postoi më parë në Twitterin e saj pa asnjë koment.

26-vjeçarja nuk është e vetmja artiste që i ka bërë thirrje popullit amerikan të votojnë. Të njëjtën gjë ka bërë dhe Billie Eilish, Lizzo, Dua Lipa dhe Bebe Rexha.