Basha: Ja si do të ndalim vjedhjet me inceneratorët, dhe çfarë do të bëjmë me përgjegjësit që po grabisin paratë e shqiptarëve

Kreu i opozitës Lulzim Basha i ftuar në ‘Zonë e lirë’ përballë një paneli gazetarësh ka komentuar dekarata e një nate më të parë të kryeministrit Edi rama, si dhe vjedhjet me inceneratorët.

I pyetur nga Arjan Curri se si do t’i ndalin këto afera korruptive, Basha premtoi se sapo opozita të vijë në pushtet të gjithë do të vihen para drejtësisë.

Ai theksoi se do të përdoret ligji antimafia ‘ndiq-paranë’ për të dënuar këta hajdutë.

LEXO EDHE  U mbyt në lumin Buna 5-ditë më parë, gjendet trupi i pajetë i 13-vjeçares

‘Të treja aferat korruptive do të hetohen, nga kryeminsitri deri tek personi i fundit do të vihen para drejtësisë. Pë afera shumë më pak se kjo ka përfunduar në burg kryetari i Bashkisë së Veronës. Ka një parim ligji antimafia që thotë ‘ndiq paranë’ dhe ne këtë do të ndjekim’, tha Basha.