Surprizat e motit/ Ulja e temperaturave sjell dëborën e parë në Shqipëri (Foto)

Tetori solli një ulje të ndjeshme të temperaturave në vend, ndërsa është regjistruar edhe dëbora e parë.

Në qarkun e Korçës, majat mbi 1800 metra, janë zbardhur nga dëbora.

Reshjet e dëborës kanë rënë edhe në malin e Gramozit, në Ersekë, duke ulur kështu ndjeshëm temperaturat në juglindje.

LEXO EDHE  Nga Fushë-Arrëzi në Karaburun, ja sa vatra zjarri janë ende aktive

Të gjitha majat mbi 1800 metër në juglindje të vendit përfshirë dhe majën e Bigllës në Dardhë, janë zbardhur nga dëbora.

Gjithashtu edhe mali i Shebenikut në Librazhd është zbardhur nga dëbora.