“Vajza e Artë” e viteve 90′ tashmë është kthyer në e “burgosura e të atit”

Këngëtarja Britney Spears në fillimet e saj të karrierës në vitet 90′ konsiderohej si “Vajza e Artë”. Të gjithë ishin të apasionuar pas projekteve muzikore të asaj, por në 2008 karriera e saj mori një kthesë të fuqishme. Fama në moshën e re e dëmtoi atë, saqë ra në depresion.

Pasi tentoi që të vriste veten në 2008 ajo u fut në spital psikiatrik dhe për këtë arsye gjykata vendosi që të e gjithë pasuria e saj të menaxhohej nga i ati. Deri në gusht çdo gjë ishte në rregull, por më pas asaj ju sos durimi pasi për çdo gjë që duhet të blejë është e varur nga i ati.

LEXO EDHE  Ish-konkurrentja e "Për'puthen" do të botojë së shpejti një libër

Pasuria e Britney sot është 45 milion euro dhe menaxhohet nga i ati, i cili i jep një shumë të caktuar për të shpenzuar. Ajo gjithashtu nuk jeton me fëmijët e saj pasi konsiderohet e paaftë për t’i rritur.

Britney më parë ka qenë e varur nga alkooli, drogërat dhe seksi. Madje disa nga bodyguard-ët e saj e kanë akuzuar atë për abuzime seksuale. Britney Spears pasi ka kërkuar që të “lirohet” nga kontrolli i të atit shumë, nga fansat e saj kanë nisur një fushatë në Instagram #FreeBritney.