Parashikimi i motit, ja zonat ku priten reshje

Dita e enjte parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira.

Përgjatë relieveve malore në Veri dhe në Qendër të vendit priten reshje shiu të izoluara me intensitet të ulët, bën të ditur Sherbimi Meteorologjik Ushtarak.

Era do të fryjë nga kuadrati i Jugut me shpejtësi mesatare 2-6m/sek, e cila hera-herës do të fitojë intensitet deri në 10m/sek.

LEXO EDHE  Covid 19/ Ndërron jetë mësuesja e muzikës në Prrenjas! Emri (Foto)

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 7°C deri në 22°C

zonat e ulëta 8°C deri në 25°C

zonat bregdetare 11°C deri në 25°C