JLo dhe Maluma arrijnë tre milionë klikime për tri ditë, Aurela Gaçe ironizon këngëtarët shqiptarë: Tek ne thyhen rekorde

Këngëtarja Aurela Gaçe ka ironizuar sërish këngëtarët shqiptarë të cilët menjëherë pas publikimit të këngëve ‘thyejnë rekord klikimesh’.

Së fundmi Aurela ka krahasuar këngën e dy yjeve botërorë, Jennifer Lopez dhe Maluma, të cilët ka pak ditë që kanë lançuar këngën “Pa Ti + Lonely”.

Këngëtarja thotë se për tre ditë, dyshja morën vetëm 3 milionë klikime edhe pse ata numërojnë mijëra fansa në mbarë botën. Aurela shton me ironi se nëse do ishin këtu klikimet do ‘ishin’ më të mëdha dhe do thyenin rekorde.

LEXO EDHE  Alketa Vejsiu rrëfen se është infektuar me Covid-19 pak kohë më parë dhe tregon eksperiencën e saj

3 ditë, 3 miljone e 500 mije views. Nderkohe, Subscribers ne youtube. 13.4 miljone. Ose këta s;kanë fansat (qe dmth o kane keta o s’di tjeter) ose s’dine te blejnë, ose ose, duhet te ishin Shqiptare qe te kishin më shume sukses në keto lloj punësh. Ah, nejse thuaj. Po te ishin ketu, do te kishin thyer rekorde edhe me shume se kaq. Do te shkruante edhe media per thyerje rekordesh. Po nejse thuaj. Hajt natën”, shkruan artistja.

Image