Champions League/ Zbulohen tre skuadrat e fundit që kualifikohen për në fazën e grupeve

Tri biletat e fundit për në fazën e grupeve të Champions League u përcaktuan mbrëmjen e sotme. Fitues 2-1 në duelin e luajtur në Izrael, Red Bull Salzburg u ndesh me Maccabi Tel Aviv në fushën e tyre.

Austriakët ashtu si në ndeshjen e parë ia dolën të triumfonin ndaj izrealitëve (3-1). Golat për Salzburg u shënuan nga Daka (2) dhe Szoboszlai, ndërsa për Maccabi-n shënoi Karzev.

Pas barazimit pa gola 0-0, Midtjylland dhe Slavia Prague e gjendën sëris përballë njëra-tjetrës. Shpejt në epërsi, falë golit të shënuar nga ish-sulmuesi i Skënderbeut, Peter Olayinka, Çekët menduan se ia kishin bërë më të vështirë  danezëve, me këtë gol të shënuar në fushë kundërshtare.

LEXO EDHE  Tronditet Milani/ Dy futbollistë infektohen me Covid para ndeshjes me Romën

Mirëpo çekët kiishin gabuar pas danezët shënuan plot 4 herë në portën e tyre. Autorët e golave ishin, Sory Kaba,  Alexander Scholz, Ogochukëu Onyeka dhe Anders Dreyer (4-1).