Arrestohet reperi i njohur, ngiste makinën me shpejtësi 240 km/h

Lil Yachty performs on stage during Day 1 of Music Midtown 2019, Saturday, Sept. 14, 2019, in Atlanta. (Photo by Paul R. Giunta/Invision/AP)

Reperi amerikan Lil Yachty, u arrestua dhe u akuzua se ngiste makinën me shpejtësi mbi normat e lejuara. Artisti, emri i vërtetë i të cilit është Miles McCollum u ndalua nga efektivët policorë në një autostradë ndërshtetërore në Atlanta.

23-vjeçari po ngiste një Ferrari të bardhë me shpejtësi 240 km/h në momentin e arrestimit. Ai u dërgua në burgun e Atlanta City.

Mediat e huaja shkruajnë se ai ishte në burg, ndërkohë vetë reperi me anë të një video në Instagram ka treguar që është i lirë dhe jo në qeli.