Berisha: Ja çfarë duhet të bëjë opozita për të ndalur Ramën

Ish-kryeministri Sali Berisha në një lidhje me Skype me emisionin Temopra ka komentuar situatën politike në Shqipëri.

I pyetur se çfarë duhet të bëjë opozita për të ndalur Ramën, Berisha tha se është momenti që opozita të prijë uraganin popullor. Sipas tij këtë herë mposhtja e Ramës është e pashmangshme.

LEXO EDHE  Gjobiten 644 qytetarë për mos mbajtje maske në 24 orët e fundit

Ka një vullkan që po zien, opozita duhet ti prijë uraganit popullor i cili e bën Edi Ramën të pashpresë në këtë vend. Kësaj here unë kam besim të madh se shqiptarët do t’ia dalin dhe Rama do të mjerohet’, deklaroi Berisha.