22 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit/ Berisha rrëfen pengun që i ka mbetur

Ish-kreu i qeverisë Sali Berisha ka rrëfyer në Tempora pengun e tij 22 vjet pas vrasjes së pishtarit të Demokracisë, Azem Hajdari.

Berisha tha se i vjen keq që edhe sot pas 22 vitesh nuk janë gjendur porositësit e vrasjes. Ndërsa akuzoi ish kreun e SHIK, Fatos Klosi, si organizator në ekzekutimin e Hajdarit.

Pengu i vetëm që kam është se ata të cilët e urdhëruar vrasjen e shekullit ata mbetën pa u zbuluar, kurse vrasësit dhe ekzekutorët e projektit të hakmarrjes ndaj Hajdarit ata kanë marrë dënimin që të gjithë, ose nga gjykata ose nga ata të cilët i futën të kryejnë krimin e shekullit. I sigurtë të jeni ju, një nga pjesmarrësit jo direkt, është Fatos Klosi. Mjafton të lexosh deklaratat e tij dhe kupton që ai ka qenë organizator. Problemi është se këta i ekzekutuan një pjesë të mirë që morën pjesë në ekzekutim, të tjerët që u dënuan ndoshta nuk ishin ata që kishin marrë porositë. Kjo që ndodh tani është thjeshtë një përpjekje e Ramës për të ekzekutuar për herë të dytë Azem Hajdarin, si akt hakmarrjeje që ai ju bëri etërve të Edi Ramës’, tha Berisha

LEXO EDHE  "Sa të kem Niçen, s'më duhet BE", plas gallata në rrjet me Edi Ramën