Liga e Kampioneve/ Mbyllen tre ndeshje të fazës play-off, ja skuadrat që kualifikohen në grupe

Mësohen tre skuadrat e radhës që do të marrin pjesë në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve për sezonin 2020/2021.

Dynamo Kiev, Ferencvarosi dhe Olimpiakos Piraeus janë skuadrat që kanë dalë triumfuese ndaj kundërshtarëve të tyre përkatës në dy takime vajtje-ardhje.

Një kualifikim historik ai i skuadrës së Myrto Uzunit, pikërisht Ferencvarosh. Skuadra hungareze ia doli në fazën “Play Off’ të kalonte norvegjezëve të Moldes.

LEXO EDHE  Dygolësh i Alarios, Leverkuseni mposht Augsburgun dhe ngjitet në vendin e katërt

Skuadrat takimin e dytë e mbyllën në bazim pa gola, por Ferncvarosh, u kualifikua, pasi në Norvegji kishte barazuar me rezultatin 3-3.

Skuadra ukrainase mundi me rezultat të përgjithshëm 5-1 belgët e Gent. Nga ana tjetër ndeshja mes Omonias dhe Olimpiakos u mbyll 0-0. Grekët arrijnë fazën e grupeve falë fitores 2-0 në takimin e parë.