Moto GP/ Quartararo fiton në Barcelonë, Dovizioso e Rossi jashtë

Fabio Quartararo triumfon ne Çmimin e Madh të Katalunjës dhe kthehet në krye të Botërorit të MotoGP. Në Barcelonë, francezi i ekipit Petronas u parapriu dy motorëve Suzuki të Joan Mir dhe Alex Rins, ndërsa vendi i katërt shkoi për Morbidellin.

E diel e hidhur për Andrea Dovizioson, që u përfshi në një kontakt me Zarcon në fillim të garës dhe ishte i detyruar të tërhiqej. Ditë e keqe edhe për Valentino Rossin, që u rrezua në garën numër 350 në karr

Fabio Quartararo triumfon ne Çmimin e Madh të Katalunjës dhe kthehet në krye të Botërorit të MotoGP. Në Barcelonë, francezi i ekipit Petronas u parapriu dy motorëve Suzuki të Joan Mir dhe Alex Rins, ndërsa vendi i katërt shkoi për Morbidellin.

E diel e hidhur për Andrea Dovizioson, që u përfshi në një kontakt me Zarcon në fillim të garës dhe ishte i detyruar të tërhiqej. Ditë e keqe edhe për Valentino Rossin, që u rrezua në garën numër 350 në karrierë ne tij në klasin mbretëror.

Supozohej të ishte një duel mes Fabio Quartararos dhe Andrea Doviziosos, por një rrëshqitje e pilotit italian në kthesën 2-të në xhiron e parë, efektivisht prishi spektaklin në Montmelò. Përfitoi nga ky episod “Djalli”0 Fabio Quartararo i cili, pas dy muajsh agjërim, ngrihet përsëri në shkallën më të lartë të podiumit, duke rifituar kreun e klasifikimit të përgjithshëm.

ierë ne tij në klasin mbretëror.

Supozohej të ishte një duel mes Fabio Quartararos dhe Andrea Doviziosos, por një rrëshqitje e pilotit italian në kthesën 2-të në xhiron e parë, efektivisht prishi spektaklin në Montmelò. Përfitoi nga ky episod “Djalli”0 Fabio Quartararo i cili, pas dy muajsh agjërim, ngrihet përsëri në shkallën më të lartë të podiumit, duke rifituar kreun e klasifikimit të përgjithshëm.