Barazim spektakolar në ndeshjen WBA-Chelsea, ekipi i Lampard “zgjohet” në pjesën e dytë

Është mbyllur në barazim 3-3 takimi mes West Brom dhe Chelsea. Të tre golat e vendasve u shënuan në pjesën e parë ndërsa Chelsea solli baraspeshën gjatë 45 minutave të dyta.

Robinson shënoi një dopietë, madje te goli i dytë përfitoi nga një pasiguri e Thiago Silvës, i cili debutoi sot. Bartley në minutën e 28-të, çoi shifrat në 3-0, rezultat me të cilin u mbyll dhe pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Chelsea ndryshoi totalisht dhe shënoi tre herë, të tre golat nga talentë të Akademisë. Mason Mount, Hudson-Odoi dhe Tammy Abraham shënuan për Blutë, që shpëtojnë nga një turpërim dhe marrin një pikë ndaj West Brom, ekip të cilit i iku fitorja nga duart vetëm në sekondat e fundit