Berisha: Rama i trembur për vdekje, vrasësit e Ahmetajt, Kokës dhe Blushit të inveneratorëve gati të eleminojnë njëri-tjetrin në 25 Prill

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në ‘Zonë e Lirë’ ka komentuar situatën politikë në vend si dhe zgjedhjet e ardhshme të 25prillit.

Në një intervistë me Arjan Çanin i pyetur se sa shanse ka rama të fitojë një mandat të tretë, Berisha ju përzgjigj se s’ka asnjë shans.

Ish-kreu i qeverisë delaroi se Rama ëhstë i frikësuar pasi pas 25 prillit klanet mafioze dhe vrasësit e Ben blushit, Arben Ahmetajt dhe Lefter Kokës do të vrasin njëri-tjetrin.

I pyetur nga Çani se përse përmendet edhe emri i Blushit, berisha deklaroi se ai ëhstë i përfshirë thellë në aferën e inceneratorëve.

LEXO EDHE  Berisha denoncon skandalin/ Pranimet në Akademinë e Policisë, pagesat nga 2 në 5 mijë euro

Pjesë nga biseda:

Çani: Rama do të fitojnë në 25 prillin e stisur sepse e di që shqiptarët do protestojnë vetëm në rrjete sociale.

Berisha: Rama nuk di ku të fshehë kokën ëhstë shumë i frikësuar. Vrasësit E Ben Blushit, Arben Ahmetajt, Ter Kokës janë bërë gati të vrasin njëri-tjetrin.

Çani: Po Blushi pse?

Berisha: Blushi është i përfshirë në aferën e inceneratorëve. Këta janë një klan mafizësh që do e eleminojnë njëri tjetrin.