UEFA konfirmon numrin e zëvendësimeve të lejuara për këtë sezon

Qeveria e futbollit europian, UEFA, ka vendosur që deri në përfundimin e këtij sezoni të lejohen pesë zëvendësime në të gjithë kompeticionet e saj.

Kështu në ndeshjet e Ligës së Kombeve, kualifikueseve për Europianin dhe kualifikueseve për Europianin e femrave, trajnerët do të kenë mundësi të kryejnë pesë zëvendësime dhe jo më tre.

Gjithashtu edhe në ndeshjet e Champions League, Europa League dhe në ndeshjet e Champions League për femra do të jetë i njëjti rregull. Ndërsa klubet mund të grumbullojnë deri në 23 lojtarë, shkruan UEFA në njoftimin e saj.

 

LEXO EDHE  Marcello Lippi e mbyll karrierën si trajner: Mund të jem i dobishëm në role të tjera!