Plagosja me thikë në Kavajë/ Pronari i lokalit: Ishte shokuese, shteti të vendosë drejtësi (VIDEO)

Pronari i lokalit në Kavajë ku u plagosur me thikë Besnik Çelmeta nga Rizan Aliu ka folur për mediat lidhur me ngjarjen.

Pronari i lokalit thotë se Aliu është futur qetësisht në lokal, dhe është drejtuar drejt tualetit. Ne pjesën e brendshme të lokalit në tavolinë ndodhej vetëm Besnik Çelmeta, ndërkohe që pjesa e jashtme e lokalit ishte me klientë.

Aliu është drejtuar drejt Çelmetës duke e goditur me thikë. Ndodhi sa hap e mbyll sytë, thotë ai.

“Ndodhesha ne banak me nenën time. Ndërhyra menjëherë, madje mora dhe goditje. Ishte shokuese! Unë jam nipi i Çelmetës ndërkohë që Aliun e kam komshi. Dy njerëz që janë klientë të rregullt të lokalit dhe që kam marrëdhënie të mira. Menjëherë pas kësaj lajmërova policinë, e cila mbërriti menjëherë në vendngjarje e me pas ambulanca. Unë nuk di nëse dy klientët e mi kanë patur probleme më parë, por e vetmja gjë që me shqetëson është fakti që kjo ngjarje ndodhi në lokalin tim. Punoj prej vitesh familjarisht këtu dhe nuk jam përballur me asnjë konflikt, qoftë edhe banal. Kjo plagosje më ka tronditur jo vetëm shpirtërisht e psikologjikisht, por edhe ekonomikisht, pasi një ngjarje e tillë shokuese me ka larguar klientë len. Le të vendosë shteti drejtësi. Unë jam viktimë në gjithë këtë histori”, shprehet ai.

Qytetari goditet me thike ne Kavaje! Narkopolicia asnje veprim.Lexoni mesazhin shikoni videon e qytetarit dixhital. sbMirmbrema Jetoj në Gjermani dhe punoj si Mësues Para dy ditësh daja im Bensik Çelmeta u godit me thik nga një kriminel që quhet Rizan Aliu . I cili ka ushtruar ne itali aktivitete kriminale me prostituicion dhe me pasurin ilegale ka ndertuar shpi 5 kate pa leje dhe një lokal pa leje ne kavaj . Ju lutem shifeni vidjon dhe foton dhe ju lutemi bejeni publike si policia e korruptuar e kavajes nuk ben asnje gjë . Personi esht par ne shpin e tij serbes dhe policia pin lafe dit per dit ne lokalin e tij ku para vetem 2 ditesh daja im u gjakos gati per vdekje

Gepostet von Sali Berisha am Sonntag, 20. September 2020