Akuzohen se vranë nënë e bir dhe i dogjën, jepet pretenca për çiftin

Hysnie Hoxhallari dhe Kasem Pirjas

Akuzohen se vranë nënë e bir dhe i dogjën, jepet pretenca për çiftin

Prokuroria e Vlorës kërkon burg përjetë për Kasëm Pirjasin dhe Hysnie Hoxhallarin, të cilët dy vite më parë akuzohen se vranë nënë e bir, Selkei e Olsi Hoxhallari, dhe më pas dogjën shtëpinë e tyre.

Vrasjen në atë kohë e ka marrë përsipër Kasem Pirjasi (26 vjeç kur ndodhi ngjarja), duke thënë para togave të zeza se ishte në një lidhje me Hynsie Hoxhallarin, gruan e Olsi Hoxhallarit dhe nuse e Selkies.  Ndërkohë, Hysnia, ka thënë se ajo s’kishte lidhje me ngjarjen.

LEXO EDHE  50-euroshi e ‘merr më qafë’, arrestohet 41-vjeçari në Durrës

Ai ka pohuar gjithashtu se e ka kryer vrasjen, sepse nuk takonte dot të dashurën, Hysnien. Për këtë, ai vrau me hanxhar vjehrrën dhe burrin e të dashurës, Hysnie Hoxhallarit. Sot, prokuroria, në mbyllje të hetimeve, ka kërkuar burg përjetë për autorët Kasëm Pirjasin dhe Hysnie Hoxhallarin.

Viktimat, Selkie dhe Olsi Hoxhallari