Ulje temperaturash, rrebeshe shiu dhe…/ Ja çfarë na rezervon moti për javën e ardhshme (Foto)

Java e ardhshme pritet të sjelljë ulje temperaturash në të gjithë territorin në të dyja ekstremet. Sa i përket fillimit të javës, e hëna do të karakterizohet nga mot i kthjellët, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë në 30 gradë, kurse ajo minimale në 16 gradë.

Ndërkohë duke nisur nga dita e martë dhe deri ditëne dielë, do të kemi shira dhe herë pas hererrebeshe në të gjithë vendin.

Ndërkohë që do të kemi dhe ulje temperaturash ku maksimalet do të zbresin nën 30 gradë, ndërsa ato minimale pritet të arrijnë deri në 12 gradë celcius.

Ja parashikimi i motit për javën e ardhshme: