Rama uroi Nanon për ditëlindje, video virale në rrjet me konsideratat e Fatosit për Edin

Kryeministri Edi Rama ka uruar paraardhësin e tij në krye të Partisë Socialiste Fatos Nano në 68-vjetorin e tij të lindjes.

Ai ka zgjedhur ta uroj ish-liderin socialist të cilin e quan shofer i turnit të parë, me një foto kur ai sapo kishte dalë nga burgu, ndërsa e përshkruan atë si një “kafshë e rrallë” politike, të cilin ka patur fatin ta njohë.

Ndërkohë lidhur me këtë urim, po qarkullon ne rrjet një video, ku shfaqet ish-kryesocialisti Fatos Nano duke dhënë konsideratat e tij për Edi Ramën

LEXO EDHE  6 sekretet që duhet të mësojmë nga japonezët për një jetë sa më të gjatë

Deklaratat e Fatos Nanos në videon e mëposhtme:

“Edi Rama ka një problem moral: E kam marrë me thonj të pa prerë, si refugjat nga Parisi dhe e kam sjellë të bëjë pjesë në ekipet tona qeverisëse dhe përfaqësuese.

Unë mund të kem bërë shumë gjëra, por e nxora nga bataku i fyerjeve, nga refugjat dhe shitës i ikonave të vjedhura në kohën e Saliut, në ministër dhe kryetar të bashkisë më të madhe të Shqipërisë”