Rihanna vë në shitje shtëpinë në Londër për 32 milionë funta, pamje nga vila luksoze

Rihanna ka vënë në shitje për 32 milionë funta vilën e saj në Londër. Prona me tetë dhoma gjumi – e cila thuhet se kushton 18 mijë funtash për një javë me qira – gjendet në lagjen më të kërkuar në Londër – St John’s Wood.

Shtëpia vjen e kompletuar dhe e dekoruar në çdo detaj, me një garazh të madh, një palestër, gjashtë banjo dhe dy kate të tjera për argëtim si dhe mobiliet me stil të përdorura nga Rihanna gjatë kohës së saj në kryeqytet.

Pasi u kthye në ShBA, krijuesja e hitit “Umbrella” kaloi më shumë se një vit duke jetuar fshehurazi në Londër – deri kur u zbulua gjatë një interviste në 2019 se ajo bleu shtëpi në Mbretërinë e Bashkuar.

LEXO EDHE  JLo dhe Maluma arrijnë tre milionë klikime për tri ditë, Aurela Gaçe ironizon këngëtarët shqiptarë: Tek ne thyhen rekorde

Me një kopsht luksoz, prona pesë katëshe përmban gjithashtu ngrohje nën dysheme dhe madje edhe një ashensor për mysafirët.

Rihanna – e cila po dilte me miliarderin saudit Hassan Jameel ndërsa jetonte në pronë, para fundit të marrëdhënies së tyre në janar të këtij viti – tha në një intervistë të mëparshme se pëlqente të jetonte në Londër me anonimitetin që sjell të qenit në një qytet të madh.

“Më pëlqen të shëtis nëpër bllok. Kur shkoj në këmbë, përpiqem të mbaj pak të fshehtë”, tha ajo për New York Times.

Image
Image
Image
Image