Partizani ndërron stemën, të kuqtë kthehen pas në kohë

Partizani ka menduar që në sezonin e ri të bëjë disa ndryshime në paraqitje, gjë e cila është lënë të kuptohet nga uniformat e reja të lojtarëve dhe stafit, por edhe nga komunikimet për publikun, të bëra nga faqja zyrtare e klubit. Ndryshimi ka ndodhur në stemën e klubit, që stampohet zakonisht në të majtë të uniformës. Nga ajo që vihet re duket që drejtuesit kanë vendosur që ta zbardhin stemën, duke larguar përfundimisht sfondin e verdhë, ngjyrë e cila në stemën e re është zëvendësuar nga e kuqja.

Ndërsa ylli me pesë cepa, në uniformën e re vjen me ngjyrë të bardhë, që më parë ishte i kuq. Ndërsa topi brenda yllit, nga i verdhë që ishte më parë, vjen me ngjyrë të kuqe. Për sa i përket këtij ndryshimi, akoma nuk kemi ndonjë njoftim zyrtar nga klubi, kështu që mbetet për t’u parë nëse ky version është thjesht testues, apo kështu do të jetë stema e Partizanit që do të stampohet në fanellën e sezonit të ri. Ndryshime të tilla në stemë kanë ndodhur edhe në klube të njohura, siç është rasti i Juventusit që e bëri stemën e re me dy “JJ”.

LEXO EDHE  Pioli: Ky Milan mund këdo

Me këtë ndryshim mbase Partizani gradualisht ka menduar të shkojë drejt stemës së vjetër, ku ylli në fanellën e kuqe ka qenë i bardhë dhe brenda tij ka pasur të stampuar shkronjën “P”. Te stema e re është vetëm fjala Partizani duke hequr “FK”-në. /panoramasport