Futbollisti i njohur lë të gjitha angazhimet dhe merr pjesë në dasmën e motrës (Foto)

Duket i egër në fushë por në realitet ai është një djalë flori shkruajnë mediat italiane. Dhe fjala është për futbollistin shqiptar Vedat Muriqi i cili është shumë i lidhur me familjen e tij.

Mami, vëllëzërit dhe motrat janë pika e dobët e tij. Ndërsa babai i tij gjithashtu një futbollist është ndarë nga jeta nga një sulm në zemër teksa ai ishte në fushë. Një ngjarje tragjike që e bëri dashurinë për të dashurit e tij dhe më të fortë. Tashmë ai është lojtar i Lazios një hap i madh për një djalë që nuk u dorëzua kurrë.

LEXO EDHE  "Më ke kërcënuar"/ Sherri mes Silvana Bushatit dhe gazetarit: Do të fusja ndonjë çok kokës se shpullë më ofendohet dora

Së fundmi Muriqi ka martuar motrën e tij Narcin. Edhe pse angazhimet e reja e presin futbollistin, ai nuk kishte si të mungonte në këtë ditë të madhe të motrës së tij.

Image