Aktorja e famshme turke infektohet me Covid-19, ja si është gjendja e tij

Aktorja e njohur turke Alina Boz ka qenë gjithmonë e komentuar për rolet e saj të shumta në telenovelat turke nga të cilat mori dhe famën që sot ka. Telenovela ‘Fate të kryqëzuara’ që u transmerua edhe në Shqipëri e bëri edhe më të njohur Alinën, e cila luante rolin e Hazallit.

Së fundmi ajo ka qënë në qëndër të mediave turke për faktin se ajo rezultoi pozitive në testin e Covid-19. Aktorja e ka bërë të ditur vetë me anë të një postimi në Twitter ku shkruante:

LEXO EDHE  Modelja s*ksi vë në provë meshkujt, kamera në të pasmet e saj kap reagimet e tyre epike (Video)

‘Kam rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Jam mirë dhe procesin e trajtimit po e vazhdoj në shtëpi’.

Aktorja ishte në xhirimet e një seriali kur u infektua duke bërë më pas që xhirimet të ndalonin.

Image