VIDEO/ Nis shpërndarja e librave falas, ja kategoritë që përfitojnë

Në datën 14 shtator nis viti i ri shkollor, në të gjithë vendin, ndërkohë që ka nisur ndarja e librave falas.

Nga kjo skemë mbështetëse përfitojnë 250 mijë nxënës, edhe pse shumë nga librat janë të zhgarravitur.

Ministrja e Arsimit Besa Shahini, përmes një video në rrjetin social, bën me dije se kategoritë përfituese janë të gjithë nxënësit deri në klasën e 7-të, si dhe nxënësit e kategorive të veçanta deri në klasën e 12-të.

LEXO EDHE  Propaganda bëhet institucion zyrtar/ Rama merr vendimin për krijimin e ‘AMI’

Postimi i plotë:

Nga skema mbështetëse e librave falas:

250 mijë nxënës përfitues;

lehtësim i barrës financiare për familjet shqiptare.

Nga skema mbështetëse e librave falas:✔ 250 mijë nxënës përfitues;✔ lehtësim i barrës financiare për familjet shqiptare.#punëkonkrete #libratfalas

Gepostet von Besa Shahini am Sonntag, 6. September 2020