Sonte luhet Kosovë-Greqi, ja diferencat e ekipeve sipas kompanive të basteve

Mbrëmjen e sotme ora 20:45, luhet përballja e shumëpritur mes Kosovës dhe Greqisë e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Objektivi për kosovarët është fitorja edhe pse trajneri Bernard Challandes nuk do të ketë në dispozicion një pjesë të mirë të titullarëve.

Këto mungesa kanë ndikuar edhe në kuotimet e “Dardanëve” teksa grekët janë favoritë. Kompanitë e basteve e shohin Greqinë si më të avantazhuar teksa fitorja e tyre kuotohet me koefiçentin 2.25 ndërkohë që triumfi i skuadrës së drejtuar nga Challandes, kuotohet me koefiçentin 3.04. Barazimi vlerësohet me kuotën 3.01.

LEXO EDHE  Starova analizon Partizanin: Cardoso duhet të ngrohë stolin, nuk dalin kurrë kampion me…