VIDEO/ Berisha: Sekseri me uniformë u merr 50 euro qytetarëve për t´i kaluar pa rradhë në Kakavijë

Prej 72 orësh, disa mijëra shqiptarë po kalojnë momente torturuese për të kaluar përmes Pikës së Kalimit Kufitar të Kakavijës drej Greqisë, ku radha ka kaluar më shumë se 20 kilomentra. Institucionet shqiptare nuk japin asnjë zgjidhje, ndërsa ajo që ka ndodhur janë deklarata dhe asgjë më shumë.

Por një denoncim i rëndë është bërë nga emigrantët, të cilët presin të kalojnë kufirin, ku sipas tyre oficerët e policisë shqiptare u marrin nga 50 euro për të kaluar kufirin pa radhë.

Në një postim në rrjetet sociale nga ish-kryeministri Sali Berisha, denoncuesi ka shpjeguar sesi ndodh kjo procedurë, ku polici pasi u merr 50 euro, qytetarët futen në makinën e policisë për të shkuar drejt doganës.

LEXO EDHE  Erjon Veliaj justifikohet për trafikun/ Janë punë për të bërë, korsitë do ngrenë biznesin

Postimi i plotë i Sali Berishës:

Kjo eshte ndihma e vetme per emigrantet ne Kakavi nga Edvin Hajduti.

Sekseri me uniforme u merr nga 50 euro emigranteve per ti kaluar pa rradhe!

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje doktor!

Skandal me permasa te medha nga policia e inkriminuar e rilindjes,polici ne vidio ju merr 50 euro qytetareve per ti kaluar jashte radhe,taktika qe perdor ky punonjes policie eshte:

Pasi ju merr 50-çen euro emigranteve ju merr makinen vet e tyre,dhe qytetaret futen ne makinen e policise per te shkuar drejte doganes!