FOTO/ Parashikimi i motit nga SHMU: Ja zonat ku priten reshje

Shërbimi Meterologjik Ushtarak parashikon një mot me alternime kthjellimesh dhe vranësirash gjatë ditës së shtunë.

Sipas SHMU, reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit lokal priten në mesditë në zonën veriore dhe pjesërisht në atë qëndrore.

LEXO EDHE  Rama mbledh drejtuesit politikë në qarqe: Hiqni drejtorët që dështuan, stop arrogancës

Era do të jetë nga Veriperëndimi-Jugperëndimi me shpejtësi 1-10m/s e shoqëruar me një valëzim të forcës 1-2 ballë.