Zyrtare/ Pas largimit nga Juventus, Matuidi firmos me Inter Miami

Blaise Matuidi, pas largimit nga Juventusi ditën e djeshme, ka nënshkruar në MLS me Inter Miami. Diçka e pritshme,pasi përflitej prej ditësh për këtë kalim.

Për këtë transferim ka folur edhe presidenti I klubit amerikan, David Beckham.  Anglezi e njeh mirë Matuidi, pasi ka luajtur me të në Francë te PSG.

“Nuk mund të isha më i lumtur që të mirëprisja mikun tim Blais tek Inter Miami. Ai është një lojtar dhe njeri i shkëlqyer.

Të kesh një fitues të Kupës së Botës dhe një lojtar me cilësitë e Blaise, për ne si pronarë dhe për fansat është një krenari. Është shume e veçantë edhe për mua, që të bashkohet në këtë klub një ish-shok skuadre. Mezi pres t’i uroj mirëseardhjen atij dhe familjes së tij të bukur në Florida”, ka deklaruar Beckham mes të tjerash

LEXO EDHE  Telashe për Hansi Flick, Bayernit i dëmtohen dy yje përpara finales kundër Dortmundi-t