Zi në familjen e Maradonës, COVID-19 i merr njeriun e afërm

Legjenda e Argjentinës, Diego Armando Maradona, ka marrë një lajm të hidhur. Kunati i tij, Raul Machuca humbi jetën për shkak të COVI-19. Machuca ishte bashkëshorti i Ritës, motrës së madhe të legjendës së Argjentinës.

Ndërkohë edhe motra e tij ka rezultuar pozitive me COVID-19, por është në gjendje të mirë shëndetësore. Ndërkohë sipas mediave italiane, kunati i tij vuante edhe nga hipertensioni.

LEXO EDHE  Çifti më i veçantë në botë bëhen prindër, burri sjell në jetë fëmijën

Maradona, i cili aktualisht është trajner i Gimnasia La Plata nuk ka pasur kontakte gjatë karantinës me motrën dhe kunatin e ndjerë. Megjithatë për arsye sigurie, ai kreu tamponin dhe për fat të mirë rezultoi negativ.