U hodh nga kati i 3 i spitalit “Shefqet Ndroqi”, 29-vjeçari ishte drejt shërimit/ Detajet

Një 29-vjeçar i dha fund jetës mëngjesin e sotëm, ndërsa u hodh nga kati i 3-të i spitalit “Shefqet ndroqi”, ku po kurohej nga koronavirusi.

Ai ishte shtruar në spital prej 1 jave dhe sipas të dhënave të fundit raportohet se gjendja e tij shëndetësore ishte drejt përmirësimit.

Burim spitalore theksojnë se 29 vjeçari brenda pak ditësh do të linte spitalin, pasi ishte drejt shërimit, nuk kishte komplikacione dhe nuk dihet pse ndërmorri aktin ekstrem.

“Ai trajtohej me shumë pak oksigjen, 3-4 litra, pra në minimunimin e mundshëm të oksigjenimit të pacientëve. Ishte një pacient që po dilte nga spitali dhe ende nuk dimë arsyet e vërteta se pse ky 29-vjeçar i cili nuk kishte komplikacione të tjera është shtyrë drejt vetëvrasjes. Pacienti ka qenë duke marrë mjekimin në momentin kur ka ndodhur ngjarje. I është bërë një injeksion dhe do të merrte sasinë e serumit”, raportoi gazetari i News24.

LEXO EDHE  Arratiset djali i biznesmenti që aksidentoi infermieren që ndërroi jetë mbrëmjen e sotme

Policia pranon në komunikatë se 29-vjeçari me inicialet Xh.K. është vetëhedhur nga kati i tretë i spitalit. Ai ishte shtruar rreth 7 ditë më parë nga spitali.