Tmerr në plazh/ I kaloi motori i ujit sipër, vd*s gruaja

Një grua ka humbur jetën pasi u përplas nga një motor uji në Uellsin Verior, ndërkohë një fëmijë i vogël është gjetur 300 metra larg bregut.

Po ashtu si të mos mjaftonin këto, 2 milje trafik i janë shtuar kaosit të një fundjave në Uells. Gijthashtu një vajzë e re u mor me ambulancë pasi po vuante nga hipotermia.

LEXO EDHE  Rritje e frikshme e rasteve me Covid-19, Çekia rikthen gjendjen e jashtëzakonshme

Mbi 340 incidente u shënuaan nga rojet bregdetare, që rezultoi të ishte shifra më e lartë në 4 vite.

Autoritetet gjithashtu kritikuan pushuesit për mos respektimin e masave anti-Covid. Njerëz pa maska dhe asnjë përgjegjshmëri për ruajtjen e distancimit social, shqetësuan autoritet që nuk mundën dot të vinin rregull me fluksin e madh të pushuesve.