Champions League/ Nëse kalon Linfield, Drita përballet me Legia Varshava

Drita, kampionia e Kosovës, ka mësuar ekipin kundërshtar në Champions League. Gjithmonë nëse do të mund të mposhtë kampionen e Irlandës së Veriut, Linfield.

Shorti i ka rezervuar skuadrës nga Gjilani një kundërshtar të vështirë si Legia Varshava, kampionia e Polonisë. Celtic dhe Ferencvaros ishin ekipet e tjera që rrezikonte.

Ndërkohë, Prishtina dhe Gjilani, skuadra që marrin pjesë në turin paraeliminator të Europa League, kishin mësuar një ditë më parë kundërshtarët e mundshëm.

LEXO EDHE  Liverpool do të sfidojë Arsenalin dy herë brenda katër ditëve

Sot dy ekipet shqiptare janë njohur me rivalët në ndeshjet ndërkombëtare.

Ndeshjet luhen me 20 gushtë dhe Tre Penne (San Marino) është rivali i Gjilani, kurse me bardhekaltrit ndeshet Lincoln Red Imps (Gjibraltar). Të dyja ekipet dardane do të luajnë në transferta.