Tragjike/ Avioni del nga pista dhe bie në luginë, 1 i vdekur dhe disa të plagosur! Detajet

Një avion me 191 pasagjerë në bord ka rrëshkitur nga pista e uljes dhe ka përfunduar në një luginë, në Indi.

Bëhet me dije se avioni po udhëtonte nga Dubai për në Kalkuta, dhe u rrëzua pak pasi u ul.

LEXO EDHE  Ndërron jetë gazetarja, shkrimtarja dhe ish-udhëheqësja e Partisë Komuniste italiane

Sipas mediave të huaja, nga informacionet e para bëhet me dije se piloti ka ndërruar jetë, dhe shumë të tjerë kanë mbetur të lënduar.

Zjarrfikësit dhe ambulancat kanë dalë me shpejtësi në vendngjarje.