Europa League/ Sevilla eliminon Romën, Leverkusen kalon pa probleme Rangers

Kanë përfunduar dy ndeshjet e orës 18:55 të vlefshme për fazën e 1/16-ve të Europa League.

Sevilla i ka dhënë “leksion” Romës duke triumfuar me rezultatin 2-0, në një ndeshje të dominuar nga fillimi deri në fund nga ekipi i Lopetegit. Në fazën çerekfinale spanjollët do të përballen me fituesin e çiftit Olimpiakos-Wolves.

LEXO EDHE  Tronditet Seria A/ 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me COVID-19

Nga ana tjetër, Bajer Leverkuseni ka kaluar me lehtësi në fazën tjetër, teksa ka eliminuar Rangers, me rezultatin e përgjithshëm 4-1, pas ndeshjes së parë e cila ishte mbyllur 3-1 në favor të gjermanëve. Në çerekfinale Leverkuseni do të përballet me Interin, i cili kaloi ditën e djeshme Getafen.