25-vjeçari ra nga skela, policia arreston inxhinierin/ Procedohet penalisht pronari i firmës ndërtuese

Një ditë më parë në Tiranë ka ndodhur një ngjarje e rëndë, ku një 25-vjeçar gjatë kohës që po punonte ka rënë nga skela. Ai mbeti i plagosur dhe ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë sot policia ka arrestuar inxhinierin për zbatimin e rregullave të sigurimit teknik dhe po procedohet penalisht pronari i firmës ndërtuese të pallatit.

Njoftimi i policisë:

Vihet në pranga për shkelje të rregullave në punë, inxhinieri për zbatimin e rregullave të sigurimit teknik dhe procedohet penalisht pronari i firmës ndërtuese të një pallati në ndërtim, ku ditën e djeshme mbeti i dëmtuar një 25-vjeçar, gjatë kohës që po punonte në këtë objekt.

LEXO EDHE  Ironia e Manjanit: Për Gjykatën Kushtetuese mezi bëhen pesë kandidatë, për KQZ konkurojnë 55

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. K., 47 vjeç, me detyrë inxhinier për zbatimin e rregullave të sigurimit teknik, si dhe u procedua penalisht shtetasi S. P., 44 vjeç, pronari i firmës ndërtuese, sepse ditën e djeshme, në rrugën “Hoxha Tahsim”, ka rënë nga lartësia si pasojë e mosvendosjes së barrierave mbrojtëse në skelën e ndërtuar, gjatë kohës që po punonte, punëtori P. N., 25 vjeç, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.