Merimanga vdekjeprurëse shkakton 2 viktima në Greqi

Dy sulmet helmuese të merimangave në vetëm 24 orë në Greqinë Perëndimore kanë shkaktuar shqetësim.

Dy incidente, një foshnjë 10 muajshe nga Amfilochia dhe një grua nga Tritaia në Akaia ishin dy viktimat e fundit të merimangës së rrezikshme Latrodectus tredecimguttatus. Dy sulmet nga kjo merimangë e zezë u regjistruan brenda vetëm 24 orësh nga njëra-tjetra.

LEXO EDHE  Kosova i del në ndihmë Shqipërisë pas helmimeve në Krujë