Shoqërohet nga policë me maska, gazetari: Presion politik, pse publikuan emrin

Nga godina e Drejtorisë së Policisë së Tiranës, Drejtori i Infromacionit i RTV Ora dhe Ora News, Brahim Shima e cilësoi ndalimin e Presidentit të RTV Ora dhe Ora News, Ylli Ndroqi, një sulm politik që vjen në një kohë që z. Ylli Ndroqi është në një proces gjyqësor ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Kjo, tha Shima, është tentativa e dytë e pushtetit për të mbyllur të vetmin ekran opozitar në vend.

Një nismë e tillë merret në kohën kur presidenti i Yldon Media Group ndodhet në një gjyq me kryetari e bashkisë Erion Veliaj

LEXO EDHE  Paundi britanik zhvlerësohet ndjeshëm ndaj lekut, zhvillimet në tregun valutor

“Ky është një presion politik ndaj RTV Ora dhe Ora News”, deklaron drejtori i informacionit, Brahim Shima.

Sipas tij, forca të shumta policie, me maska, kanë shoqëruar z. Ndroqin, vetëm për ti marrë makinën.

“A keni parë njerëz të botës së krimit që të shoqërohen me forca të shumta policie, apo që t’i publikohet emri dhe mbiemri”, tha Shima.