Surprizon ish-sulmuesi i Bayern Munich, njofton tërheqjen nga futbolli në moshën 32-vjeçare

Ish-sulmuesi i Bajern Munich, Sandro Wagner, ka deklaruar tërheqjen përfundimtare nga futbolli i luajtur.

Sulmuesi gjerman e nisi karrierën e tij me të rinjtë e Bajernit, teksa ia doli që të arrijë deri në ekipin e parë në vitin 2008.

Megjithatë për shkak të konkurrencës së madhe, lojtari e kishte të pamundur të gjente hapësira dhe për këtë arsye u huazua në disa klube si, Duisburg, Werder Bremen dhe Kaiserslaturen.

LEXO EDHE  LIVE/ Gnabry-Lewandowski ndëshkojnë Hoffenheim, Bayern në avantazh të dyfishtë

Më vonë lojtari provoi edhe eksperienca me Hertën e Berlinit, Hofeneimin dhe Darmshtadin, për tu kthyer më pas te Bajerni përsëri në 2018-ën. Së fundmi pjesë e Teda në Kinë, Wagner ka njoftuar tërheqjen përfundimtare nga futbolli, ndonëse është vetëm 32 vjeç.