Koronavirusi/ Shtohen rastet e të infektuarve në Fier

Gjatë 24 orëve të fundit, vazhdojnë të shtohen rastet pozitive me COVID-19 në Fier. Sot janë konfirmuar 11 raste të reja në këtë qytet dhe i përkasin 3 bashkive në qarkun Fier.

Sipas informacioneve, vatra me numrin më të madh mbetet qyteti i Fierit, më pas Roskoveci dhe Patosi.

LEXO EDHE  "Më mirë në burg se në shtëpi me gruan", shqiptari habit policinë me zgjedhjen

Në Fier mbeten kontaktet e të prekurve nga institucionet si ALUIZNI dhe ADISA në këtë qytet.

Për çdo rast vazhdon hetimi epidemiologjik për çdo kontakt që personat kanq pasur mq herët.

Në 24 orët e fundit në vend u regjistruan 5 viktima dhe 126 raste të reja.